Súkromné stránky Daniela Vargu

Liečenie rakoviny

Čo je vlastne rakovina?

3.5.2020

Myslíte, že je to pre náš organizmus cudzia látka, ktorá sa priživuje na ľudskom organizme? Kde sa berie? Niektoré pseudovedecké okruhy sa nám snažia nahovoriť, že rakovinu zapríčiňujú nejaké vírusy alebo baktérie. Títo pseudovedci (nezávisle na tom, či majú aj nejaké tituly a koľko ich majú) sa nezaujímajú o skutočné vedecké objavy, ktoré vysvetľujú skutočnosť existencie a charakter týchto buniek. Skutočná veda totiž už dávno zistila, že rakovinové bunky v zdravom tele majú skutočne veľmi užitočnú úlohu. Vedci zistili, že bez rakovinových buniek by sme ani nemohli existovať. Napríklad takáto maličkosť: Pri práci sa často stáva, že sa porežeme alebo nejako inak si poškodíme ruky, nohy alebo inú časť nášho tela. V tom momente sa aktivujú v našom tele isté bunky, ktoré obrastajú ranu a snažia sa ranu sťahovať, zmenšovať až uzatvárať. Keď sa toho miesta dotkneme rukou, cítime, že je to vyvýšené miesto, ktoré tam zostáva dovtedy, kým sa rana úplne nezahojí. Keď odborníci zobrali vzorku z buniek, ktoré nám sťahujú ranu, zistili, že sú totožné s bunkami, ktoré sa nachádzajú v rakovinových nádoroch.

Alebo: Už v roku 1902 John Beard, profesor embryológie na Univesity of Edinburg v Škótsku zverejnil článok v britskom lekárskom časopise „Lancet“, v ktorom opisuje, že medzi rakovinovými bunkami a istými preembryonálnymi bunkami, ktoré sú prítomné v skorých štádiách tehotenstva, nie je žiadny rozdiel. Tie bunky sa odborne nazývajú „trofoblasty“. Rozsiahly výskum tohto objavu viedol k záveru, že trofoblasty a rakovina je to isté. Keď sa zisťuje z moču ženy, či je tehotná, tak ten prúžok reaguje na výlučok rakovinových buniek, ktoré sa dostanú do moču. To znamená, že obal, v ktorom sa tak dobre cítime pred svojím narodením, je vlastne rakovina. Bez tej rakoviny by sme sa ani nemohli narodiť. Celý systém funguje tak, že silný imunitný systém riadi, vlastne organizuje rast týchto buniek a určuje hranicu, do akej miery sa tieto bunky môžu rozširovať. To isté sa stane aj v prípade, keď sa niekde porežeme. Imunitný systém rozhoduje o tom, do akej miery sa môžu rozťahovať, do akej miery je ich prítomnosť užitočná. Akýmsi spôsobom ohraničuje ich pole pôsobnosti.

Problém nastane iba vtedy, keď nesprávnou životosprávou alebo spôsobom života oslabíme fungovanie imunitného systému, ktorý už nedokáže vyznačiť hranice rozširovania týmto bunkám a nastane bujnenie. Rakovinové bunky sú vlastne obranný systém v našom tele. Môžeme to porovnať napríklad s ohňom. Hovorí sa, že oheň je dobrý služobník, ale zlý pán. Pokiaľ je pod kontrolou, je nám veľmi užitočný, ale keď sa vymyká spod kontroly, tak je zle. Teda aj keď nám vyoperujú rakovinový nádor, tá rana sa začne hojiť pomocou rakovinových buniek. Preto dochádza k tomu, že keď sa zareže do rakovinového nádoru, zrýchli sa jeho rast, lebo sa snaží vyliečiť ranu, ktorá vznikla. A keďže imunitný systém je až tak zoslabený, že to nedokáže zastaviť, tak len rastie a rastie. Teda rakovina nie je cudzorodá látka, ktorá nepatrí do nášho tela. Je to veľmi dôležitá súčasť nášho obranného systému.

A keďže je to tak, dôležité je, aby sme sa starali o zdravie svojho imunitného systému a neničili ho napríklad užívaním alkoholu, fajčením, vystavovaním sa nadmernému pôsobeniu slnka alebo stravou, ktorá neobsahuje výživné látky pre tento systém (rôzne druhy vitamínov v dostatočnom množstve). Alebo používaním hotových jedál kupovaných v obchodných domoch, ktoré sú obohatené rôznymi jedmi pod maskou prídavkov do potravín. Lekári zvyknú sledovať, či už niekto z našej rodiny mal rakovinu, lebo údajne to znamená, že aj my máme v sebe vrodenú dispozíciu na rakovinu. To nie je celkom pravda. Tá dispozícia pochádza iba z toho, že sme zdedili po našich predkoch nie dedičnosť na choroby, ale stravovacie spôsoby a návyky. Tým, že sme vyhladovali svoj organizmus na dôležité látky a sústavne kŕmime svoje telo látkami, ktoré sú pre nás neprijateľné a škodlivé. Takto oslabujeme imunitný systém, ktorý nie je schopný riadiť činnosť rakovinových buniek v našom tele.


Liečenie rakoviny

Preto vlastne ani neviem, či môžem hovoriť o liečení rakoviny.

Myslíte, že sa rakovina nedá vyliečiť? Alebo sa dá liečiť iba operáciou, chemoterapiou a ožarovaním? Zabudnite na to. Existujú aj oveľa účinnejšie metódy, ale majú jeden háčik: vyžadujú od chorého sebadisciplínu a chorý musí byť rozhodnutý, že sa chce vyliečiť. A musí mať trpezlivosť a vytrvalosť. Bez toho mu ostáva iba chemoterapia, ktorej úspešnosť liečby je len štyri percentá. Lebo ten päťročný odklad smrti s veľkým množstvom utrpenia, čo dokážu lekári dosiahnuť, to nie je vyliečenie. To je iba krátkodobý odklad smrti. A zomieranie je potom veľmi bolestivé. A keď sa k tomu pridá aj ožarovanie, tak to je skutočne zbytočné trápenie chorého predtým, ako zomrie! Lebo mu spália ešte aj zdravé bunky, čo spôsobí naozaj neznesiteľné utrpenie, ale pre farmaceutický priemysel obrovské zisky. Vyliečenie znamená, že si človek po vyliečení požije ešte nejakých 20, 30 alebo 40 rokov a zomrie vo vysokej starobe na vysilenie alebo napríklad na zlomeninu bedrového kĺbu.Späť   <<<     >>>   Vpred

Jednotlivé účinné metódy liečenia

Chcem popísať niekoľko metód liečenia, ktoré sú bezbolestné a oveľa účinnejšie než oficiálna metóda. Sú to prírodné metódy, ktoré vyžadujú našu pozornosť a dôslednosť. Upozorňujem na to, že oficiálna medicína proti nim veľmi bojuje, lebo sú účinnejšie než jej metódy a ona z toho nemá zisk. Klasickí lekári buď ohovárajú tých ľudí, ktorí pracujú prírodným spôsobom, nazývajú ich šarlatánmi, podvodníkmi a podobne, alebo využívajú každý nezdar, aj vtedy sa im to hodí, keď ten nezdar vznikol vlastne ich pričinením. Rozčúli ich každý úspech, ako v prípade dole uvedeného vyliečeného prípadu.

    Opis začínam od najzložitejšej metódy. Je to Gersonova terapia.

Zostavil ju dr. Max Gerson, ktorý sa narodil v roku 1881 v Nemecku. Jeho kúra je dosť zložitá, ale sa zameriava na vrátenie celkového zdravia, nie iba na zlikvidovanie samotnej rakoviny. Je to metóda založená na rastlinných šťavách. Vyžaduje úplne sa zriecť nielen alkoholu a tabaku, ale aj všetkých chemikálií a škodlivých látok. Je to osemnásť mesiacov trvajúci proces v živote chorého. Prvé tri týždne sú najprísnejšie, vyžadujú každé dve hodiny čerstvú zeleninovú šťavu, preto je to zamestnanie na celý deň. Popri tom sa nedá pracovať! A procedúry pokračujú aj potom po celý čas liečenia, ale človek sa vráti do zdravého života. Samozrejme, musí zmeniť celkový doterajší spôsob života. Ani vodu nemôže piť z vodovodu, lebo tá obsahuje množstvo škodlivín, ktoré by brzdili alebo aj znemožnili vyčistenie organizmu od škodlivých látok.

Existujú aj sanatória, kde v tomto liečebnom procese pomáhajú tým, ktorí to potrebujú. Jedno také sanatórium sa nachádza v Mexiku v blízkosti Tijuana, južne od hraníc s USA.

Druhé takéto sanatórium je trochu bližšie, nachádza sa v Maďarsku na adrese:

2098 Pilisszentkereszt-Dobogókő,
Téry Ödön u. 18.
e-mail: info@gerson.hu
Web: http://gerson.hu/

Nevýhoda tohto sanatória je, že do liečenia miešajú psychológiu, ktorá zaváňa satanizmom. Pôvodný Gersonov inštitút v Mexiku to nerobí.

Poradné inštitúcie existujú aj v rôznych krajinách sveta, napríklad v San Diego USA, v Nemecku, v Bulharsku.

    Druhá metóda je liečenie s Laetril, Amygdalin, zvaným vitamín B17

Pri tejto metóde je potrebné pochopiť, že vitamín B17 je protirakovinový vitamín. Proti tomuto urputne bojuje oficiálna medicína, lebo je veľmi účinný. V určitom čase vydali európske štáty a aj Slovensko zákaz dovozu všetkých produktov, ktoré obsahovali tento vitamín. Celkom sa im však nepodarilo úplne ho zakázať, lebo sa nachádza vo všetkých horkých jadrách, ako napríklad v horkých mandliach, jablkových jadierkach, čerešňových, slivkových, ale aj v marhuľových jadrách. V Spojených štátoch išli až tak ďaleko, že vyšlo nariadenie, v ktorom nariadili vyrúbať všetky stromy horkých mandlí. Spojené štáty sú najväčším dodávateľom mandlí aj na náš trh, ale horké mandle by ste hľadali márne. Tento vitamín je účinný preto, lebo jeho molekula obsahuje až dva druhy jedov: benzaldehyd a kyanid, a to všetko v pevne spojenom stave. Tieto jedy jednotlivo môžu byť aj smrteľne jedovaté, ale takto spojené sú pre zdravé bunky neškodné. Keď sa však odblokujú, teda oddelia od seba, ich jedovatý účinok je spolu stokrát väčší ako účinok každej z týchto látok samostatne. Existuje však iba jediná látka, ktorá je schopná túto molekulu odblokovať a tieto jedy od seba oddeliť, a to je enzým beta-glukosidáza, teda to je odomykací enzým. Keď sa tento enzým dostane do kontaktu s vitamínom B17 v prítomnosti vody, nielenže sa uvoľní kyanid, ale aj benzaldehyd a nastane prudký jedovatý účinok.

Našťastie tento odomykací enzým sa nenachádza v zdravých bunkách v dostatočnom množstve na to, aby došlo k aktivizácii tohto účinku. A okrem toho sa tu nachádza ešte jeden dôležitý enzým, ktorý nazvali rhodanéza, ktorý je chrániaci enzým. Má tú vlastnosť, že dokáže premeniť kyanid na vedľajšie produkty, ktoré sú prospešné pre zdravie. Ale v rakovinových bunkách je tohto odomykacieho enzýmu až nadmieru dostatok a chrániaci tam chýba úplne. Výsledkom je, že vitamín B17 je odblokovaný v rakovinových bunkách, čo uvoľní jeho toxický účinok a rakovinová bunka je zabitá. Ale tento účinok nenastane nikde inde, iba v rakovinových bunkách.

Ako podobný účinok môžem uviesť napríklad to, že chlór je jedovatá látka, ale spojený s nátriom je neškodná látka, čo poznáme ako kuchynskú soľ, ktorú s chuťou konzumuje každý človek a aj zviera. Teda tvrdenie farmaceutickej mafie, že amygdalín, teda vitamín B17 je jedovatá látka, lebo obsahuje až dva druhy jedovatých látok, je znamením chemicky nevzdelaného človeka alebo úmyselného klamára. Aj vitamín B12 obsahuje jed a napriek tomu ešte nikoho neotrávil.

Z vitamínu B17 získaného z marhuľových jadierok sa v Mexiku vyrábajú aj tabletky, ktoré obsahujú 100 miligramov vitamínu B17. Vyrábajú sa však aj tabletky s 500 miligramami vitamínu B17. Okrem toho na liečenie rakoviny sú potrebné aj 3 gramové injekcie, balené v škatuliach po 10 kusov.

Dajú sa objednať tu https://www.cancerproducts.com/
alebo tu: https://www.cytopharmaonline.com/

Môžeme si k tomu objednať aj príbalový leták v anglickom jazyku o spôsobe užívania produktu a o procese liečby.

    Tretia metóda je Breussova kúra

        Vyvinul ju Rudolf Breuss, rakúsky prírodný liečiteľ, narodený v roku 1899. Táto metóda sa tiež neodporúča robiť ľuďom, ktorí sa nedokážu úplne vzdať fajčenia a alkoholu, lebo v ich prípade je táto metóda neúčinná. Presné dodržanie metódy je bezpodmienečne dôležité a jej účinok je niekoľko tisícnásobne dokázaný. Na rakovinu zomierajú iba tí, čo sa kúry vzdajú, čo nedodržia postupy alebo to berú iba športovo, ľahostajne. Skutočne účinné prirodzené metódy nie sú obľúbené, lebo vyžadujú disciplínu, vytrvalosť a rozhodnutie prežiť. Túto metódu vypracoval a pomocou nej skutočne zachránil niekoľko desaťtisíc chorých na rakovinu a na rôzne iné zdanlivo neliečiteľné choroby pán Rudolf Breuss. Aj v mojej rodine bol jeden človek, (bratranec mojej mamy), ktorý v roku 1985 ochorel na rakovinu slinivky brušnej (pankreas) a keďže mal veľké bolesti, dal sa vyšetriť. Dali mu nejaké lieky a poslali ho domov. Keďže bolesti neprestali, o mesiac prišiel znova do nemocnice, znova ho vyšetrili a vtedy mu povedali, že bolesti má preto, lebo má na pankrease rýchlo rastúci nádor, ktorý sa za ten mesiac zväčšil o dva centimetre a bol veľkosti veľkého slepačieho vajca. Lekári okamžite chceli aplikovať svoje metódy, ale on to odmietol, že sa nebude jedmi zabíjať. Doma sa pustil do tejto metódy. Počas 42 dní schudol síce zo 70 kilogramov na 52 a potom navštívil v nemocnici onkológiu, aby skontrolovali, ako vyzerá ten jeho nádor. Lekári v Bratislave ho vítali a chceli od neho, aby povedal, či už má neznesiteľné bolesti, ako napreduje rakovina, či už konečne začnú u neho aplikovať svoje metódy, ale on im povedal, že nie, lebo on sa cíti veľmi dobre. Keď videli, aký je schudnutý, veľmi mu to nechceli veriť. Tak ho začali vyšetrovať, röntgenovať a podobne. Na výsledok musel dlho čakať, a keď nakoniec prišiel primár oddelenia, nahnevane hodil pred neho dokumentáciu, vraj si robí z medicíny dobrý deň, lebo tam nemá žiadny nádor. Povedal mu: „Choďte domov, nič vám nie je.“ Potom žil ešte 34 rokov, zomrel vlani (2019) ako 92-ročný.


Čaje potrebné k rakovinovej kúre

1. Šalviový čaj

Čaj na kloktanie pripravíme takto: Šalviu necháme stáť v horúcej vode 10 minút a precedíme.

Čaj na pitie pripravíme takto: Do pol litra vriacej vody pridáme 1 – 2 polievkové lyžice šalvie a varíme 3 minúty, potom odstavíme. Šalvia obsahuje mnoho éterických olejov, ktoré sú veľmi dôležité na kloktanie, ale pri pití nemôžu byť prítomné, preto treba čaj na pitie 3 minúty variť. Po troch minútach varenia sa olej odstráni a v tom momente sa uvoľní životný enzým, ktorý je pre naše orgány životne dôležitý.

Po troch minútach varenia odstavíme, pridáme ľubovník bodkovaný, mätu kučeravú a medovku lekársku. Toto necháme spolu vylúhovať ešte 10 minút, potom precedíme.

2. Čaj na ľadviny (obličky) – urologický

        Potrebujeme 15 gramov prasličky, 10 gramov žihľavy (najlepšia je z jarného zberu) 8 gramov stavikrvu vtáčieho, 6 gramov ľubovníka bodkovaného.

Toto množstvo stačí pre jednu osobu približne na 3 týždne. Štipku (množstvo medzi palcom a dvoma prstami) dáme vylúhovať v šálke horúcej vody na 10 minút a potom precedíme. Do scedenej čajovej zmesi pridáme ešte 2 šálky horúcej vody a varíme 10 minút, potom precedíme a zmiešame s obsahom predošlej šálky.

Prečo sa musí čaj na obličky takto pripravovať?

V čaji na obličky je päť takých látok, ktoré sa nesmú variť, lebo pri varení by sa rozpadli. Je tam ešte šiesta látka (kyselina kremičitá), ktorú získame iba vtedy, keď čaj povaríme 10 minút. Tento čaj môžeme piť iba 3 týždne! Ráno nalačno, pred obedom a pred spánkom – vždy po pol šálke studený. V priebehu pitia tohto čaju sa nesmie jesť žiadne mäso!

3. Pakost smradľavý (geranium robertianum)

Štipku rastliny necháme vylúhovať 10 minút v jednej šálke horúcej vody. Pijeme denne jednu šálku po dúškoch studený.

Dôležité rady a vysvetlenia

Šalviový čaj považujem zo všetkých čajov za najdôležitejší. Mal by sa piť v priebehu celého života. Jeden rímsky vedec sa o tom vyjadril takto: Načo zomierať predčasne, keď máte v záhrade šalviu?

Obličkový čaj: Tento čaj by sa mal piť pri všetkých ochoreniach 3 týždne. Hlavne pri zápaloch alebo pred operáciou.

Pakost smradľavý: Bezpodmienečne je dôležitý pri všetkých druhoch rakoviny, zvlášť, keď niekto už bol aj ožarovaný.Späť   <<<     >>>   Vpred

Úryvok z diela Rudolfa Breussa:


Je rakovina liečiteľná alebo aj vyliečiteľná?

Nebojte sa rakoviny! Zostavil som zmes z týchto zeleninových štiav: cvikla (prostriedok proti rakovine), ale jedine na cvikle sa nedá žiť, preto som pridal mrkvu (obsah karotínu), koreň zeleru ( fosfor), reďkovku a zemiakovú šťavu (pre pečeň). S touto šťavovou kúrou som od roku 1950 vyliečil veľa tisícov už neoperovateľných chorých na rôzne druhy rakoviny, ktorých sa lekári vzdali.

Keď prečítate celú rakovinovú kúru, určite si pomyslíte (čo si myslelo už aj niekoľko stoviek pacientov a lekárov), „človek predsa nemôže žiť 42 dní iba na šťavách“. To mi vravelo mnoho lekárov, že bez tuku a bielkovín sa nedá žiť. Že by si nezobrali na zodpovednosť, keby chorým na rakovinu popri šťavách nedali jesť nič iné. Mojou odpoveďou bolo vždy to isté: „Ja by som si nezobral zodpovednosť za to, keby som popri šťavách dal chorým ešte jesť aj niečo iné! Vždy zomreli iba tí, ktorým niečo dali jesť." Ja som sa o tom už tisíckrát presvedčil a tých lekárov, ktorí mi neverili, som presvedčil.


Zmes zelenín:

Zmes obsahuje 3/5 cvikly, 1/5 mrkvy, 1/5 koreňa zeleru, trocha reďkovky čiernej a jeden zemiak veľkosti slepačieho vajca.

Napríklad 300 g cvikly, 100 g mrkvy, 100 g zeleru, 30 g čiernej reďkovky (pri rakovine pečene sú zemiaky veľmi dôležité). Keď si k šťave nepridáme zemiak, denne treba po dúškoch vypiť šálku studeného čaju zo zemiakových šúp.

Príprava: Hrsť zemiakových šúp varíme v 2 šálkach vody 2 – 4 minúty. Keď čaj nechutí, tak ho pečeň nepotrebuje.

Všetky zeleniny odšťavíme v odšťavovači, potom šťavu precedíme na jemnom sitku alebo plátne (v štvrť litri šťavy sa nachádza asi jedna polievková lyžica usadenín, čo sa dá ťažko konzumovať, navyše by to bola strava pre rakovinu).

Rakovina sa dokáže živiť iba z pevnej časti, ktorú človek konzumuje. Keď teda 42 dní pijeme iba zeleninovú šťavu a čaje, rakovina odumrie a pritom sa človek ešte cíti dobre. Šťavu po vylisovaní a precedení treba nechať odstáť, aby sa pevné zvyšky usadili na spodok nádoby. Nápoj potom opatrne zlejeme a pijeme iba tú čistú, priesvitnú šťavu. Niekoľko dní pred začatím kúry odporúčam pri normálnom jedle piť štvrť litra šťavy denne, aby ste si zvykli na jej chuť.

Napriek tomu, že za ten čas človek stratí zo svojej váhy asi 5 – 15 kilogramov, cíti sa veľmi dobre. Človek potrebuje k životu denne asi štvrť litra tejto šťavy. Môže vypiť aj pol litra, ale to nie je potrebné. Treba ju popíjať pomaly po lyžičkách a dobre premiešať so slinami. Občas si môžeme dať aj kyslú kapustovú šťavu.

Správne robená rakovinová kúra

Ten, kto túto rakovinovú kúru robí správne, stráca málo hmotnosti. Ráno pomaly pijeme najprv pol šálky studeného obličkového čaju. Asi o 30 – 60 minút vypijeme jednu alebo dve šálky teplého šalviového čaju s ľubovníkom, s mätou kučeravou a medovkou lekárskou. Po ďalších 30 až 60 minútach vypijeme trochu zeleninovej šťavy, neprehltneme ju však rýchlo, ale dobre ju premiešame so slinami.

Asi o 15 – 30 minút znova vypijeme dúšok zeleninovej šťavy, vždy podľa pocitu hladu. Doobeda človek potrebuje 5 až 10-krát zeleninovú šťavu. Piť máme iba vtedy, keď po nej zatúžime. Medzitým pijeme znovu studený šalviový čaj, ktorého môžeme piť toľko, koľko chceme (ale počas kúry bez cukru). Na poludnie znova pol šálky čaju na obličky, večer pred spánkom tak isto. (Čaj na obličky pijeme iba prvé tri týždne!) Popoludní sa často žiada trocha šťavy. V priebehu dňa môžeme použiť maximálne pol litra, ale stačí aj menej.

Po skončení kúry sa nesmieme hneď vrhnúť na jedlo, musíme pomaly začínať štipkou jedla, neskoršie o trošku väčším množstvom atď., kým sa nedostaneme k plnej strave.

Táto kúra je zameraná hlavne na rakovinu žalúdka, ale pri ostatných druhoch rakoviny a iných ochoreniach sa pijú aj iné čaje, ktoré sú opísané v knihe od tohto liečiteľa, ktorú je teraz možné kúpiť v kníhkupectvách pod názvom „Liečenie rakoviny, leukémie“. Rakovinovú kúru podľa možností treba robiť z vlastnoručne odšťavených zelenín, vypestovaných bez chemikálií!

Daniel Varga


Späť   <<<     >>>   Vpred
 
             

Kútik zdravia

Farmaceutická mafia

Naše zdravotné problémy sa začali zhruba pred 100 rokmi, keď na zdravotný trh v Spojených štátoch amerických vstúpili ako investori majitelia chemického a farmaceutického priemyslu. Záujmy farmaceutického priemyslu, pochopiteľne, stoja v protiklade so snahami o udržanie zdravia, lebo keď nie sme chorí, nemôžu nám predávať lieky. A tak môžeme smelo vyhlásiť, že hovoríme o farmaceutickej mafii.

Podľa oficiálne zverejnených údajov zomiera v Európskej únii ročne 197 tisíc ľudí na následky vedľajších účinkov oficiálne lekármi predpísaných liekov. Z toho na Slovensko pripadá denne asi 10 ľudí. To je oveľa viac ako počet všetkých obetí dopravných a leteckých katastrof. Toto číslo zaraďuje úmrtie zapríčinené liekmi na tretie miesto v zozname úmrtí za srdcovým infarktom a rakovinou. Myslím si, že právom môžeme tvrdiť, že toto už vysoko prekročilo hranicu triezvych obchodných záujmov. 

Optimalizované na 1280 px

Stránku pripravil:
Varga